‘Adem’ van Saskia Noort stijgt maar liefst 9 plekken in De Bestseller 60
Op nummer #11 deze week, 4 plekken hoger dan vorige week: Super simple, very tasty van Sepp van Dijk (The Twisted Chef). Koken zoals het leven bedoeld is: met smaak, plezier en een flinke snuf lef. Van knapperige smashburgers tot dampende pasta’s: zijn gerechten zijn stoer, toegankelijk en onweerstaanbaar lekker. “Iedereen kan koken, als je er maar lol in hebt,” zegt Sepp – en dat proef je op elke pagina.
De zwevende wereld van Annejet van der Zijl vinden we deze week op nummer 12. Ze voert de lezer mee naar het Japan van 1823, waar de Duitse arts Franz von Siebold verliefd wordt op het land én op de jonge Sonogi. In heldere, beeldende taal vertelt Van der Zijl een waargebeurd liefdesverhaal over nieuwsgierigheid, culturele grenzen en de onverwoestbare band tussen vader en dochter. Een boek dat leest als een film – intiem, betoverend en tijdloos.
En een plekje daaronder deze week, op nummer #13: Rafael van der Vaart van Bart Vlietstra. De van nature verlegen Rafael van der Vaart (geboren in 1983) voorzag een kalm, vrolijk leventje in een woonwagen, naast de woonwagen van zijn ouders. Het liep anders doordat hij bij Ajax doorbrak, precies in de tijd dat tal van (nieuwe) media zich en masse op talenten stortten.
Een man die alles had, en alles verloor. In Binnen, deze week op nummer 41, vertelt tennislegende Boris Becker met nietsontziende eerlijkheid over roem, schuld en verlossing. Zijn openhartige gesprekken bij EVA en Vandaag Inside raakten een snaar, en het boek vond zijn weg naar een breed publiek. Binnen is geen klassiek sportboek, maar een verhaal over menselijkheid – over vallen, opstaan en doorgaan.
En op nummer 51, maar liefst 9 plekken hoger dan vorige week vinden we Adem van Saskia Noort. Marieke wordt bijna vijftig - een mijlpaal die ze zich heel anders had voorgesteld. Voor de buitenwereld lijkt ze het allemaal voor elkaar te hebben: ze is een succesvolle single schrijfster, niet bang om zich uit te spreken. Maar van binnen worstelt ze met eenzaamheid, het verval van haar schoonheid, de scheiding en het moederschap, en bovenal: haar seksualiteit. En dan ineens is daar Harry, en alsof het allemaal nog niet genoeg is, schopt de verliefdheid haar wankele leven nog meer in de war. Met de hulp van een onconventionele therapeut besluit ze voor zichzelf te kiezen en de liefde aan te gaan. Maar hiermee wordt de doos van Pandora pas echt geopend..
Ontdek hier de volledige Bestseller 60




