Zoeken
Johan Op de Beeck - Leopold II

Leopold II

Johan Op de Beeck

Een grote koning of een massamoordenaar?

Leopold II

Johan Op de Beeck

Een grote koning of een massamoordenaar?
Bestel nu
Omschrijving

Was Leopold II (1835 - 1909) een grote koning of een massamoordenaar? De vorst regeerde vanaf 1865 tot aan zijn dood in 1909 over België en was gedurende 23 jaar de soeverein van Congo-Vrijstaat. Johan Op de Beeck onderzoekt zijn echte verantwoordelijkheid daar.
Leopolds leven omvatte echter veel meer dan het koloniale verleden van België. De koning vocht voor de defensie en de economische onafhankelijkheid van zijn prille natie. In zijn omgang met staatshoofden en media getuigde hij van sterk staatsmanschap, zoniet van doortrapte sluwheid. Hij regeerde over België in een van de woeligste periodes. Controversieel is ook zijn privéleven, vol koppigheid, avontuur, bizar gedrag en overspel.
Na Napoleon en De Zonnekoning schrijft meesterverteller Johan Op de Beeck opnieuw een pageturner over een van de belangrijkste en kleurrijkste historische figuren uit de geschiedenis. Een meeslepend levensverhaal, actueler dan ooit.

Fragment

Auteur: Johan Op de Beeck
Auteur

Johan Op de Beeck is geschiedkundig auteur en was voorheen journalist en hoofdredacteur van diverse media. Over de Belgische geschiedenis schreef hij Het verlies van België en Leopold II, en ook zijn historische thrillers Het complot van Laken en De staatsvijand speelden zich af in België. Over de Franse geschiedenis schreef hij De Zonnekoning, het tweedelige De Franse Revolutie, Versailles en vijf bejubelde boeken over het napoleontische tijdperk: Napoleons nachtmerrie, Waterloo, de tweedelige biografie Napoleon en Het hart van Napoleon. Ook in zijn historische thriller De aanslag op Napoleon stond de keizer centraal. De verscheurde staten van Amerika kende eveneens een groot succes.

Meer van Johan Op de Beeck »

Edities & Details
Digitale download: Leopold II - Johan Op de Beeck
ISBN: 9789463962100
Uitgave: Digitale download
Status: Beschikbaar
Datum: 04-09-2020
Prijs: € 9,99
Omvang: 816 pagina's

Bestel

Gebonden: Leopold II - Johan Op de Beeck
ISBN: 9789463962094
Uitgave: Gebonden
Status: Beschikbaar
Datum: 03-09-2020
Prijs: € 39,99
Omvang: 816 pagina's

Bestel

Uitgeverij: Horizon NUR: 688 - Vaderlandse geschiedenis THEMA: Geschiedenis: specifieke gebeurtenissen en onderwerpen THEMA: Ca. 1860 tot ca. 1869 THEMA: Ca. 1870 tot ca. 1879 THEMA: Ca. 1880 tot ca. 1889 THEMA: Ca. 1890 tot ca. 1899 THEMA: Ca. 1900 tot ca. 1909 THEMA: België THEMA: Kolonialisme en imperialisme THEMA: Late 19e eeuw ca. 1850 tot ca. 1899 BISAC: HISTORY / Modern / 19th Century
Nieuws
Boeken in de pers - week 33

Boeken in de pers - week 33

Augustus is een mooie maand voor de boekenliefhebber en ook de pers heeft genoten van de boeken die de afgelopen weken zijn verschenen. Lees meer »

Feest van het boek bij Standaard Boekhandel: signeersessies

Feest van het boek bij Standaard Boekhandel: signeersessies

Dit najaar zitten onze auteurs niet stil! Mis geen enkele signeersessies op het Feest van het Boek bij Standaard Boekhandel. Vind hier onder het signeerschema van onze auteurs Leen Dendievel, Rudy Morren, Sylvia Van Driessche, Johan Op de Beeck, Laura Buelinckx, De Familie Planckaert, Karolien Olaerts en Dierendokter Joshua Dutré.  Lees meer »

Meer boeken
Pieter Serrien - Elke dag angst
Pieter Serrien
Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws: