10 november verschijnt bij Hollands Diep: 'Kantelende wereldorde' van Alex Krijger
Kantelende wereldorde werpt een positieve en minder eurocentrische blik op de ingrijpende verschuivingen in de wereldpolitiek.
Krijger betoogt dat de huidige mondiale onrust en het verlies van westerse dominantie niet tot nostalgie of angst moeten leiden. In plaats daarvan biedt de veranderende machtsdynamiek juist grote kansen voor onder meer Europese/Nederlandse ondernemers en de jonge generatie, mits Europa bereid is met een andere bril naar de wereld te kijken en zich anders gaat opstellen en organiseren.
De verschuiving van de wereldorde brengt onzekerheid met zich mee, maar nostalgie naar oude westerse zekerheden is een slechte strategie. Europa staat economisch, militair en geopolitiek onder druk, waardoor het continent de samenwerking moet opzoeken met opkomende machtscentra in het Mondiale Zuiden, zoals Latijns-Amerika, Afrika en Azië.
Krijger waarschuwt hierbij voor een moraliserende westerse toon en wijst erop dat Europa geopolitieke oogkleppen moet afdoen en selectieve verontwaardiging moet voorkomen om geloofwaardig te blijven in een gefragmenteerde wereld.
Het boek neemt de lezer mee op een reis langs oude beschavingen en door de 'geopolitieke mist' om de huidige transities beter te begrijpen.
