Zoeken
Op 10 april gaat de documentaire 'De Vrouwenmars' in première, naar het verhaal van 'Nonny'
SLATE 51 & Ted Alkemade presenteren de première van de documentaire De Vrouwenmars op 10 april in DNK – De Nieuwe Kolk

Op 10 april gaat de documentaire 'De Vrouwenmars' in première, naar het verhaal van 'Nonny'

Gepubliceerd op 8 april, 2026 om 15:04, aangepast op 8 april, 2026 om 16:43

Op 10 april gaat de indringende documentaire De Vrouwenmars van regisseur Ted Alkemade in première in DNK – De Nieuwe Kolk in Assen. De 50 minuten durende film onthult het aangrijpende en grotendeels onbekende verhaal van 116 vrouwen die in april 1945 werden gedwongen tot de enige Nederlandse deportatiemars vanuit Kamp Westerbork. 

Aan de hand van een gevonden audio-interview uit 1985 met overlevende Riek Sennema en fragmenten uit zeven authentieke dagboeken die door acteurs als voice-over worden vertolkt, reconstrueert de film een tocht van drie nachten vol uitputting, angst en onverwachte menselijkheid.

Het verhaal van de verzetsvrouw Nonny van den Bosch vormde het startpunt van jarenlang archiefonderzoek, dat uiteindelijk leidde tot het boek Nonny van Ika van Doorn waarin zij in de voetsporen van haar grootmoeder Nonny treedt, én tot deze bijzondere documentaire. Naast researcher Ika van Doorn, zijn ook cameraman Bob Alkemade en regisseur Ted Alkemade familie van Nonny.

 

Overige data:
Op 11 april organiseert Stichting Vrouwenmars 1945 een wandeltocht die te lopen is vanuit kamp Westerbork naar Assen. Meer informatie over de Vrouwenmars vind je hier

Op 11 april wordt de documentaire vertoond in Forum Groningen, met een inleiding van de makers, om 16 uur.

Van 12 april t/m 5 mei is de documentaire in 15+ bioscopen in heel Nederland te zien en op regionale televisie: RTV Noord, RTV Drenthe, RTV Gelderland.

Auteurs
Auteur: Ika van Doorn

Ika van Doorn (1974) is econoom en adviseur in de (jeugd)zorg. Voor de Stichting Vrouwenmars 1945 deed ze historisch onderzoek en is ze betrokken bij de herdenkingstocht. Nonny is haar eerste boek.

Boeken
Ika van Doorn - Nonny
Ika van Doorn

In de voetsporen van mijn oma, van Westerbork tot Ibiza, op zoek naar ware bevrijding

Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws: