Zoeken
'Ossenkop' van Manik Sarkar wint 'Beste Groninger Boek 2025'
Manik Sarkar neemt voor de tweede keer een prijs in ontvangst

'Ossenkop' van Manik Sarkar wint 'Beste Groninger Boek 2025'

Gepubliceerd op 2 juni, 2025 om 14:21, aangepast op 2 juni, 2025 om 15:31

Tijdens het Beste Groninger Boekenfeest op de avond van 30 mei maakte de jury Sarkar als winnaar in de categorie fictie bekend. De jury, bestaande uit Jantine Kurpershoek, Thereza Langeler, Bas Sijpker, Anneke Tiddens en Ben Westerink, was zeer onder de indruk van Sarkar’s schrijfstijl, de tragische personages, zijn gevoel voor symboliek en de terugkomende gelaagdheid.

Ossenkop won ook de Beste Groninger Boekenclubprijs. Vier leesclubs uit Groningen besloten Sarkar’s debuut de overwinning toe te kennen.

Dit is de tweede prijs voor Manik Sarkar, in april won hij namelijk de Hans Vervoort-prijs. Daarnaast is Ossenkop voor vele andere prijzen genomineerd, zoals de Libris Literatuur Prijs, de Boon en de Bronzen Uil. 

Auteurs
Auteur: Manik Sarkar

Manik Sarkar (Groningen, 1973) is literair vertaler en schrijver. Hij publiceerde verhalen in o.a. Papieren Helden en Wobby. Manik vertaalde onder meer werk van Philippe Claudel en Joël Dicker en is sinds een aantal jaar docent op de Vertalersvakschool.

Boeken
Manik Sarkar - Ossenkop
Manik Sarkar

Ossenkop is een beeldend geschreven roman over succes en mislukking, over willen en kunnen, over het verstrijken van de tijd, en niet te vergeten: over vlees.

Blijf op de hoogte

Volg onze sociale media voor het laatste nieuws: